Ślub to wyjątkowy okres, który wymaga ogromnego wysiłku związanego z przygotowaniami oraz wyborem menu, sukni ślubnej, makijażu, itp. Staramy się, aby wszystko było idealne i stworzyło niezapomnianą atmosferę. Jednak wspomnienia ze ślubu po jakimś czasie opierają się na zdjęciach, które przekazujemy gościom weselnym. O czym więc należy pamiętać podczas szukania dobrego fotografa?

Ułamek sekundy pozostaje na zawsze

Zdjęcie to w zasadzie uchwycony moment, który pozostanie z nami na zawsze. Z tego właśnie powodu należy zadbać o to, aby fotograf, którego wynajmujemy, miał duże doświadczenie i potrafił wykonać dobrej jakości zdjęcia, na których zarówno my, jak i pozostali goście weselni, będziemy wyglądać korzystnie. Dobrym zwyczajem jest wcześniejsze obejrzenie portfolio danego fotografa oraz zapoznanie się z opiniami innych klientów. Warto również pamiętać, że w tym przypadku nie zawsze warto kierować się znajomościami, ponieważ może się okazać, że pomimo całej naszej sympatii do zaprzyjaźnionego fotografa, jego praca nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów, co może prowadzić do niepotrzebnych konfliktów.

Dobry znaczy drogi

I choć nie lubimy o tym słyszeć, pieniądze mają duże znaczenie przy wyborze fotografa. Jeśli jest doświadczony, cieszy się dobrymi opiniami oraz ma niebywały talent, wówczas cena za jego usługi może być wyższa. Jednak mając na uwadze fakt, że o złym jedzeniu szybko zapominamy, natomiast zdjęcia zostają z nami na zawsze, warto rozważyć przeznaczenie większej sumy na wynagrodzenie dla fotografa. Zatem, zanim wynajmiemy osobę do robienia zdjęć, zwróćmy szczególną uwagę na:

  • portfolio (jeśli fotograf go nie posiada, to powinien być dla nas sygnał alarmujący);

  • opinie (w Internecie można znaleźć niemal wszystkie informacje, dlatego warto poświęcić swój czas na przeczytanie komentarzy innych par, które zdecydowały się zatrudnić danego fotografa);

  • cena (zastanówmy się dwa razy, zanim zdecydujemy się na zaskakująco taniego fotografa).

Oprócz fotografa, bardzo dobrym pomysłem jest postawienie fotobudki, która będzie idealną rozrywką dla gości. Daje ona możliwość szybkiego wywołania zdjęcia oraz jest niezwykle modna.