Każda Panna Młoda chce wyglądać jak najlepiej, dlatego poszukiwania idealnej sukni ślubnej mogą trwać nawet kilka miesięcy. I choć suknia będzie nam służyła tylko raz, warto zadbać o to, aby podkreślała nasze atuty. Jak więc wybrać najlepszą kreację, aby nie żałować?

Figura ma znaczenie

Może się wydawać, że suknia ślubna ukryje nasze wszystkie niedoskonałości, ponieważ jest wykonana wielowarstwowo. Nic bardziej mylnego! Źle dobrana suknia sprawi, że nasze niedoskonałości będą jeszcze bardziej uwidocznione, co ostatecznie odbije się na naszym samopoczuciu w tym najważniejszym dniu. Najlepsi specjaliści od sukien ślubnych, najpierw dobierają nam odpowiednią bieliznę korygującą, która ukryje niedoskonałości i podkreśli atuty. Tak więc, jeśli nie jesteśmy posiadaczkami figury modelki, warto mieć ten “szczegół” na uwadze.

Przymiarki z winem

Luksusowe domy sukien ślubnych oferują indywidualne przymiarki przy winie, szampanie, przekąskach oraz innych dodatkach, które mają za zadanie nas rozluźnić i zminimalizować stres związany w wyborem kreacji. I choć taka usługa dodatkowo kosztuje, może warto podarować sobie odrobinę luksusu, aby móc poczuć się wyjątkowo?

Ostatni dzwonek

Największym błędem, który popełniamy podczas wyboru sukni ślubnej jest zbyt późne poszukiwanie kreacji. Mając mało czasu możemy popełnić wiele błędów, jak na przykład:

  • wybór salonu, który nie cieszy się dobrymi opiniami (śpiesząc się, nie zawsze mamy czas na to, aby dokładnie sprawdzić informacje, które pozostawiły inne klientki);

  • źle dobrany krój – najlepszy specjalista bezbłędnie oceni naszą sylwetkę oraz to, jakie kroje będą wyglądały na nas najlepiej;

  • zbyt wysoka cena względem jakości – czasami zdarza się, że salony oferujące pozornie duży wybór sukien oraz dobrą obsługę, widząc nasz pośpiech i dezorientację, chętnie wcisną nam najdroższą suknię, której jakość pozostawia wiele do życzenia.

Ubrania są po to, aby podkreślać nasze piękno. Taka sama zasada dotyczy sukien ślubnych. Musi być ona idealnie dobrana i dobrze wyglądać zarówno na retuszowanych fotografiach wykonanych przez profesjonalistę, jak również na wesołym zdjęciu z fotobudki, do której zaproszą nas przyjaciółki.