Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej młodej pary. Aby dzień ten był niezapomniany warto się odpowiednio wcześnie do niego przygotować. Kluczowy jest przede wszystkim dobry plan. Młodzi powinni się wspólnie zastanowić na tym, jak chcą, aby wyglądało ich wesele.

Większość osób decyduje się na duże, tradycyjne polskie wesele. Takie wydarzenie wymaga przygotować co najmniej półtorej roku wcześniej przed planowaną datą. Zacząć trzeba od rezerwacji sali bankietowej, zespołu muzycznego, fotografa i samochodu. Nieco później trzeba pomyśleć o rezerwacji terminu w kościele. W międzyczasie spotykamy się z organizatorami wesela i ustalamy menu, wystrój sali i dodatkowe atrakcje.

Kilka miesięcy wcześniej trzeba wybrać stroje ślubne takie jak suknia ślubna i garnitur dla pana młodego. Rezerwacji wymagać będą także wiązanki w kwiaciarni i terminy u fryzjera i kosmetyczki. Nie można też zapomnieć o zaproszeniach. Trzeba wybrać projekt, ustalić listę gości i zaprosić ich w miarę możliwości osobiście. Pani młoda musi także pamiętać o drobiazgach takich jak biżuteria, bielizna, podwiązka ślubna, kotyliony czy podziękowania dla gości.

Udane wesele to wesele dobrze zaplanowane.