Co oznacza łańcuszek na nodze?

Wyroby jubilerskie od zarania dziejów odgrywają dużą rolę w życiu człowieka. Ozdabiając poszczególne stylizacje, nadają nam odrobiny elegancji i wyjątkowego błysku. Pozwalają na wyróżnienie się. W końcu noszenie nietuzinkowej biżuterii to znacznie popularniejsze zjawisko niż ubieranie awangardowych outfitów. Elementem biżuterii, który coraz częściej możemy zaobserwować są łańcuszki na nogę. Czy i one niosą za sobą jakieś konkretne przesłanie? Dawniej tego typu biżuteria świadczyła o gotowości do wstępowanie w związki poligamiczne. Obecnie to znaczenie zostaje pomijane, z biegiem czasu odeszło ono w zapomnienie. Dziś łańcuszek na nodze jest świetną ozdobą, która szczególnie latem podkreśla opaloną skórę kobiet. Nosząc go nie martwmy się przestarzałą symboliką, która przestała być rozpowszechniana.

Elementy biżuterii modne latem

Łańcuszki na nogę to jedne z tych trendów, które królują w trakcie lata. Nie są one osamotnione, ponieważ rok 2022 przyniósł nam wiele modnych dodatków, wartych uwagi podczas wakacji. Absolutnym hitem tego sezonu okazują się łańcuchy. Zarówno te grube, kojarzące się z raperami, jak i cienkie chokery dodadzą waszej stylizacji powiewu nowoczesności. Do łask powróciły także ikoniczne kolczyki koła. Obok nich na topie znalazła się kolorowa biżuteria. Warto postawić na barwne kamienie szlachetne oraz koraliki.

Lato – czas zaręczyn

Będąc przy letniej biżuterii, nie sposób pominąć pierścionek zaręczynowy. Wakacje to najpopularniejszy okres na wykonanie tak śmiałego kroku. Wybór wymarzonego symbolu miłości nie jest łatwy, jednak osiągnięcie zamierzonego efektu przynosi wiele satysfakcji. Idealnym odwzorowaniem lata w wybranej przez nas ozdobie będzie bursztyn. To on przywodzi na myśl piaszczystą plażę, otoczoną przez bezkres morza, która tak często wybierana jest na miejsce oświadczyn. Świetnym wyborem będą również kamienie szlachetne o ciekawych, wesołych barwach. Morganit, topaz, czy szafir, sprawdzą się w swojej roli doskonale. 

Previous post Pierścionek zaręczynowy ze srebra
Next post Zaręczyny w święta