Jak dbać o biżuterię z metali szlachetnych, zarówno złotą, jak i srebrną?

Czy połysk na twoim pierścionku zaręczynowym blednie? Elegancka obrączka może być porysowana, ale co możesz zrobić? Nawet najwyższej jakości biżuteria z czasem traci swój blask. Z pierścionkami, kolczykami i łańcuszkami wykonanymi z metali szlachetnych należy obchodzić się ostrożnie, jeśli chcesz zachować ich blask jak najdłużej. Jak? Dowiedz się, jak sprawić, by Twoja biżuteria dłużej wyglądała jak nowa dzięki naszemu przydatnemu przewodnikowi!

Przechowywanie

Biżuteria pod wpływem żywiołów ciemnieje i traci blask. Biżuterię należy przechowywać w hermetycznym pojemniku z zamkiem uniemożliwiającym przepływ powietrza. Torba z tkaniny lub szkatułka wyłożona miękką bawełną może zapewnić bezpieczeństwo Twojej kolekcji. Metalowe opakowanie może uszkodzić szkło i inne gładkie powierzchnie.

Chemia

Czy nosisz pierścionek z brylantem czyścisz łazienkę lub naczynia? Tutaj popełniłeś straszny błąd. Kiedy ostre detergenty (a nawet niektóre kosmetyki) zetkną się z biżuterią, mogą wystąpić przebarwienia. W rezultacie materiały organiczne i kamienie naturalne mogą ulec zmatowieniu i rozwarstwieniu w wyniku narażenia na działanie chemikaliów. Unikaj tego, zdejmując pierścionki i inną biżuterię przed kąpielą lub nałożeniem makijażu. Aby Twoja biżuteria była bezpieczna, zawsze powinieneś nosić rękawice ochronne.

Usługi sanitarne świadczone przez ekspertów

Są chwile, kiedy warto pozwolić profesjonalistom przywrócić twoje cenne rzeczy do ich dawnego piękna. Nie używaj swojego domu jako stacji czyszczącej (np. używając pasty do zębów). Nieprawidłowe czyszczenie biżuterii złotej i rodowanej lub satynowanej może spowodować jej uszkodzenie.

Next post Testowanie złota w biżuterii – najważniejsze fakty, które musisz znać