JAK WYCZYŚCIĆ KOLCZYKI?

Noszona przez nas biżuteria nadaje nam niepowtarzalnego wyglądu i charakteru. Z czasem jednak na niektórych zdobieniach powstają nieatrakcyjne osady. Następnym problemem jest to, jak mogę wyczyścić moje kolczyki, naszyjnik lub bransoletkę, nie uszkadzając ich dalej? Oto kilka sugestii, jak zachować blask biżuterii.

Jak czyścić kolczyki – PRAKTYCZNE PORADY

Jak czyścić kolczyki to pytanie, które powinniśmy sobie zadać, zanim pojawi się problem: jak zapobiec tworzeniu się osadów? Co możesz zrobić, aby biżuteria nie zmatowiała szybciej? Zaopiekuj się nią teraz! Nie jest używany, ponieważ zamiast tego osadza się szybciej. Przechowywanie w pudełku również trochę spowalnia. Również rodzaj metalu decyduje o tym, czy będzie matowieć. Pomoże Ci temu zapobiec wysokiej jakości złoto.

Aby wyczyścić biżuterię w domu, zanurz ją w roztworze słonej wody, a następnie w roztworze wody z mydłem. Sok z cytryny to również opcja. Aby utrzymać perły w dobrym stanie, używaj mleka. Napoju można używać do usuwania złota z powierzchni metali. Inną opcją jest pasta składająca się z wody, sody oczyszczonej i octu, która dobrze sprawdza się w przypadku złota, ale nie jest zalecana w przypadku pereł i kamieni. Aby było jeszcze łatwiej, możesz nabyć środek do czyszczenia biżuterii od lokalnego jubilera.

CZYSZCZENIE ZŁOTA I KAMIENIA W KOLCZYKACH

Ważne jest, aby podczas czyszczenia słupków zwracać uwagę na metal. Biżuteria platerowana złotem lub srebrem wymaga specjalnej konserwacji. Powierzchnia biżuterii złotej jest znacznie trwalsza niż cienka warstwa metalu szlachetnego. Do czyszczenia kolczyków najlepiej użyć mokrego ręcznika, zamiast moczyć je całkowicie. Jeśli biżuteria zawiera cenne kamienie, najlepiej wyczyścić ją ręcznie, aby uniknąć minerałów. Czyszczenie kolczyków można wykonać w ciągu kilku sekund: ostrożnie. Rozważ materiały, z których są wykonane, i wykorzystaj te informacje, aby kierować swoimi działaniami. Pomoże Ci to utrzymać Twoją biżuterię w doskonałym stanie przez długi czas.

Previous post Jaki kamień wybrać do pierścionka zaręczynowego?
Next post JAKA JEST MODNA BIŻUTERIA?