Jaki kamień wybrać do pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy już od kilku setek lat stanowi kamień milowy każdego związku. Jest on najważniejszym symbolem oświadczyn, czyli momentu, kiedy mężczyzna postanawia poświęcić swoje życie kobiecie, proponując jej małżeństwo. Z tego właśnie powodu, pierścionek zaręczynowy nie może być byle jaki. Oczywiście, sam wygląd tego elementu biżuterii raczej nie wpłynie na decyzję kobiety, jednakże, z pewnością sprawi o wiele większą przyjemność, kiedy zostanie dopasowany do jej gustu. Sam wybór pierścionka zaręczynowego to jednak nie tylko wygląd. Należy zwrócić uwagę również na jego właściwości – cechy metalu szlachetnego, a także kamień, jaki znajdzie się w centrum pierścionka. No i rozmiar – musi być odpowiedni, w końcu wybrany pierścionek ma się zmieścić na palec i na nim pozostać!

 

Kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych

Najczęściej wybieranym kamieniem szlachetnym, który ma ozdobić pierścionek zaręczynowy jest biały diament, zamiennie z białym szafirem. Uważa się go za najbardziej tradycyjny i przede wszystkim uniwersalny klejnot – żadna pani nie pogardzi najekskluzywniejszym kamieniem szlachetnym świata! A co zamiast klasycznego diamentu? Przede wszystkim najbardziej popularne, drogocenne klejnoty takie jak szafir, szmaragd czy rubin. Kamień szlachetny można wybrać pod względem barwy – diamenty i szafiry znajdziemy również w różu, zieleni, brązie i jeszcze kilku innych wersjach. Poza tym warto zwrócić uwagę na mniej popularne propozycje – tanzanit, morganit, cytryn czy akwamaryn.

 

Pierścionek zaręczynowy, a obrączka

Pierścionek zaręczynowy już wybrany – i co teraz? Warto zastanowić się już, jakie pasowałyby do niego obrączki. Oczywiście mowa tu tylko o rozejrzeniu się, a nie kupnie, wiadomo, że najpierw potrzebna jest do tego zgoda partnerki. Jednakże niektóre salony jubilerskie – na przykład SAVICKI – proponują kolekcję pierścionków zaręczynowych posiadających swoje odpowiedniki w obrączkach. Wybór takiego modelu może zaskoczyć ukochaną kobietę samą możliwością dobrania symboli małżeństwa do kompletu!

Previous post Pierścionki zaręczynowe, które są jedyne w swoim rodzaju, są..
Next post JAK WYCZYŚCIĆ KOLCZYKI?