Testowanie złota w biżuterii – najważniejsze fakty, które musisz znać

Złota biżuteria zawsze kojarzyła się z elegancją i stylem, który przekracza czas. Jeden złoty pierścionek, łańcuszek lub para kolczyków z ich pierwszej kolekcji zawsze ucieszy kobietę, która zdecyduje się je nosić w miarę upływu czasu. Kupując biżuterię lub kupując prezent dla kogoś, dla kogo interesuje Cię nie tylko estetyka biżuterii, ale także jej parametry, powinieneś wziąć pod uwagę następujące kwestie: Najważniejszy jest test na złoto, który przeprowadza się bez próby. Co dokładnie oznacza to zdanie? Sprawdź!

Jaki jest złoty standard oceny?

Za pomocą tego testu określa się zawartość złota w chemicznie czystej rudzie w stopie metalu. Mówiąc dokładniej, starając się uzyskać liczbę, należy wziąć pod uwagę ilość jednostek masy złota na 1000 jednostek masy danego stopu. Załóżmy, że stop zawiera 50 procent czystego pierwiastka; w takim przypadku uzyskano by 500 sztuk złota; jeśli zawiera 58,5%, próba wyniesie 585 złotych. Ilość zawartego w nim złota wyróżnia go spośród innych:
• 1 (960) zawiera 96 ​​procent czystego złota; 2 (750) zawiera 75 procent czystego złota; 3 (585) zawiera 58,5% czystego złota; 4 (500) zawiera 50 procent czystego złota; 5 (375) zawiera 37,5% czystego złota; a 6 (333) zawiera 33,3% czystego złota.
Pierwsze trzy próbki, 333, 585 i 750, są używane w branży jubilerskiej. Każda kompozycja ma unikalny zestaw właściwości, z których najważniejsze to kruchość, plastyczność i praca.

Jaki rodzaj złota jest najcenniejszy?

Może się wydawać, że im czystszy jest stop, tym przyjemniej się z nim pracuje zarówno dla jubilera, jak i użytkownika. Obecnie jest podatny na wcześniejszy (interwał, który kiedyś był złotem próbnym), a nie wcześniejszy (interwał, który kiedyś był złotem próbnym). Próbka 3 (58,5%) jest najbardziej popularna w branży jubilerskiej; są to rodzaje pierścionków, kolczyków, bransoletek i łańcuszków, które są wytwarzane po drugiej stronie świata, z dala od źródła. Wyroby ze złota 400, 960 lub 999 są również wymienione w katalogach i katalogach kolekcjonerskich.

Previous post Jak dbać o biżuterię z metali szlachetnych, zarówno złotą, jak i srebrną?
Next post Tanzanit jest osadzony w pierścionku zaręczynowym z brylantem